Kuru Temizleme, ürünlerin üzerinde bulunan kir ve lekeleri çıkarmak için solvent adı verilen özel bir kimyasal ilaç ile yapılan temizleme işlemidir. Temizleme sırasında kullanılan solventin hemen hemen hiç su içermemesinden dolayı bu işleme kuru temizleme adı verilmektedir.
Kuru Temizleme, tekstil ürünlerinin ve giysilerin uzun ömürlü olması için kumaşların apre, renk ve kalitesini bozmayan maddelerle özel makinalar kullanılarak yapılan temizleme işlemidir.

Kuru temizleme işlemi; tekstil üreticilerinin imal ettikleri ürünleri ve ürün üzerinde bulunan tamamlayıcı aksesuarları kuru temizleme, ütüleme ve çekmezlik testi gibi bir takım işlemlere tabi tuttuktan sonra ürünlere koydukları bakım talimatı doğrultusunda yapılır.
İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren firmamız müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. Müşterilerimizin normal hayatta kuru temizleme, leke çıkarma ve ütüleme gibi ihtiyaçlarını firmamız bünyesinde yaparak tüketicilerin kendilerine daha çok zaman ayırmasına yardımcı olmaktayız. Ayrıca bu konularda aklınıza takılan en ufak bir soruyu bizimle paylaşmanız durumunda elimizden gelen yardımı yapmaktayız.
Firmamız her türlü kuru temizleme ve ütüleme işini profesyonel olarak yapmaktadır. Bünyemizde son teknoloji makinalar kullanılmaktadır. Giysileriniz hiç bir deformasyona uğramadan ilk günkü gibi temiz bir şekilde teslim edilmektedir. Giysilerinizdeki lekeleri özellikle çalışanlarımıza bildirmeniz çok faydalı olacaktır.

Kuru temizlemede kullandığımız kimyasallar hijyen ve doğada çözünebilen kimyasallardır. Cilde ve vücuda zararı yoktur. Bu konuda müşterilerimizi uyarmayı bir borç biliriz. Çünkü bu işi profesyonel yapmayan firmalar ucuza iş yapmak için malzemelerin en ucuzuna kaçmaktadır. Dolayısıyla insan sağlığı ile oynamaktadırlar Giysilerinizdeki tanıtıcı etiketlerin bazılarını aşağıda paylaşıyoruz. Bu listeden etiketteki şekillerin ne olduğunu nasıl temizleme işlemi yapılması gerektiğini anlayabilirsiniz.
Bu sayfada kuru temizleme ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri paylaştık. Kuru temizleme teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayınız.
Aşağıda giysilerinizdeki etiketlerde bulunan bazı temizleme talimatlarını bulabilirsiniz: