Bu sayfada halı yıkama ile ilgili bilmeniz gereken hususları Dry Ataşehir firması tecrübelerine dayanarak sizlerle paylaşacağız. Halı yıkama hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Günün berlirli bir zamanını halıların üzerinde geçirmekteyiz. Dolayısıyla özellikle sağlığımız için halıların berlili aralıklarda sık sık temizlenmesi gerekmektedir.

Dry Ataşehir olarak here geçen gün hizmet ağımızı genişletmekteyiz. Hizmetlerimiz arasında Profesyonel Halı yıkama hizmeti de yer almaktadır. Gelişi güzel yıkanan halılar her türlü bakteriyi barındırır. Halılar belirli aralıklarla yıkanması gerekir.

halı yıkama

Bizimle iletişime geçerek güler yüzlü çalışanlarımız halılarınızı evinizden veya işyerinizden ücretsiz olarak alırlar. Fabrikamıza getirilen halılar öncelikle toz alma işleminden geçirilir. Tozları alınan halılar yıkama aşamasına geçerek özel halı şampuanları ile halı temizlenene kadar yıkanır. Durulama işleminde bol su kullanılarak şampuanın tamamen halıdan çıkması sağlanır. Durulanan halılar sıkma makinalarında suyu sıkılır ve kurutma odasına gönderilir. Kurutma odasında halılarınız güneş ışığı görmeden havalandırılarak kurutulur ve paketleme bölümüne götrülür. Paketlemeden önce son bir kontrolden geçirilir ve paketlenir. Artık halılarınız servis için hazırdır.

Günlük kullanıma gün geçtikçe daha çok giren halı, temizlenme işlemi açısından insanoğlunu meşgul eden bir konu haline gelmiştir. Hemen her evde her odada bulunan halı evdeki diğer meteryallerden daha çok kirlenmektedir. Diğer eşyalara nazaran daha çok temasın sağlandığı materyal halıdır.Yanı sıra bünyesinde yapısı gereği en çok mikrop barındıran meteryalde halıdır. Bu nedenlede temizliğine en çok önem verilmesi gereken ev meteryalleri arasında halı birinci sırada gelmektedir. Halı temizliği iki açıdan önemlidir. Birincisi sağlık açısından, ikincisi de halının özelliğini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabilmesi yönünden.

hali temizliği

Halı yıkama işi henüz sektörsel anlamda olgunlaşma evresine girebilmiş değildir. Bir sektör olarak kabulü hususu dahi tartışma götürecek kadar belirsizlik yaşıyorken halı yıkama işinin kısa vadede olması gereken noktaya gelmesini beklemek abartılı bir iyimserlik olur. Ancak şu bir gerçektir ki her geçen gün ağır da olsa gözle görülür gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle makineleşme konusundaki gelişmeler sektörsel bir tanımlamaya doğru gidişi hızlandıracak önemli parametrelerdendir. Şurası bir gerçektir ki; hangi iş olursa olsun, piyasa değerini arttıran, onu prestijli hale geriten, tüketicinin gözündeki yerini saygın kılan en önemli faktörler, ilgili iş kolundaki üretenlerin tutumlarıyla, davranışlarıyla ve ürettikleri değerlerle alakalıdır.